ANTALYA DISCOVERY PARK - BELGESEL TADINDA EĞLENCE

Discovery Park Antalya, Dinopark, Timsah Göleti, Akvaryum, Terarrium, Cartoon Park, Su Şovu, Müze, Sinema temalarıdan oluşur.

Discovery Park Antalya, hayvanlara olan sevgimizin, onları koruyarak ve onlarla ilgili bilgileri yeni nesillere aktararak çoğalacağı inancıyla hayata geçirildi. Bu nedenle tesisimiz dostlarımızın yaşamlarını sürdürebilecekleri bir rehabilitasyon merkezi olarak tasarlandı. Yola çıktığımız günden bu yana yardıma muhtaç birçok hayvana ev sahipliği yaparken, dünyanın dört bir yanından gelen küçük büyük binlerce misafirimizi onlarla buluşturduk.

Hem Anadolu’da yaşayan hem de dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş, doğada ya da insan eliyle zarar görmüş hayvanlar önceliğimiz. Tesisimizde, yaşadığı duyusal veya fiziksel kayıplar sebebiyle doğada yaşaması mümkün olmayan hayvan dostlarımıza yuva sağlıyoruz. Onları doğal yaşam alanlarına eş koşullarda yaşatabilmek için üniversiteler danışmanlığında ve alanında uzman veterinerler eşliğinde çalışıyoruz. Nadir türlerin devamlılığı için üreme programları yürütüyoruz.

Doğaya dair bilgimizin yeni nesillere aktarılmasının onu korumamız için en etkili yol olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle çocuk misafirlerimize, rehberlerimiz eşliğinde, doğa tarihinin karanlık çağlarından günümüze uzanan öğretici ve eğlenceli turlar sunuyoruz. Onlara keşfetmenin heyecanını yaşatırken doğaya olan ilgi ve sevgilerini arttırmayı amaçlıyoruz.

Günlük hayatınızda karşılaşma fırsatı bulamayacağınız birçok türü yakından tanımak, vahşi doğaya dair unutulmaz deneyimler yaşamak, doğaya olan sevgimizi ve bilgimizi paylaşmak üzere sizleri de aramıza bekliyoruz.